Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna, 19 maja 2019 r.

 1. Dziś w naszej Parafii Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy w modlitwie dzieci, aby były wierne Chrystusowi przez całe swoje życie, wsparte przykładem dobrego, chrześcijańskiego życia rodziców i bliskich. W Białym Tygodniu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w Nabożeństwie Majowym we Mszy św. o godz. 18.00 Bądźmy wdzięczni za Eucharystię – dar nieskończonej miłości Pana Boga, który przemienia nas wewnętrznie i czyni coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
 2. Za tydzień ks. biskup zaprasza wszystkie panie na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.
 3. W niedzielę wypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Bóg powołał już do siebie. Na majowym będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
 4. Za tydzień gościmy o. Mirosława Kopczewskiego, franciszkanina z Niepokalanowa. Pragnę zawierzyć Maryi Niepokalanej nasza parafię , rodziny i nas samych, każdego. Czym jest zawierzenie Maryi? Jakie owoce przynosi? Dlaczego warto oddać swoje życie Matce Bożej?
  Jakie cuda się dzieją – przekonałem się osobiście, że oddanie się Maryi to nie jest tylko akt pobożności, ale za tym idzie konkretna relacja. Jest to wejście w relację z Matką Bożą, która odpowiada pomocą i łaską.
 5. Bardzo dziękuję tym osobom, które podjęły trud wykoszenia trawy na cmentarzu. Kto nie mógł teraz będzie można drugim razem się włączyć i pomóc. Serdeczne Bóg zapłać.
 6. Zapowiedzi:
  Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Paweł Stefaniuk, kawaler z Nepli parafii tutejszej i Monika Charecka panna z Sosnówki parafia Motwica, a także Łukasz Artyszuk, kawaler z parafii Terespol i Katarzyna Agnieszka Kowalczyk panna z Krzyczewa parafii tutejszej. Kto znałby przeszkody zachodzące miedzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a zapraszam w sobotę p. Joannę Kraciuk i p. Leokadię Marciniuk.
 8. KRZYCZEW: Dziękujemy za sprzątanie kościółka p. Barbarze Kopciuszuk z poprzedniego tygodnia i p. Elżbiecie Jakimiuk, a zapraszam w sobotę p. Marię Artyszuk.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: +Marianna Omelaniuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
(Visited 28 376 times, 1 visits today)