POWITANIE KS. DANIELA SAŁSIŃSKIEGO PROBOSZCZA NASZEJ PARAFII

Liturgiczny obrzęd objęcia parafii przez Księdza Daniela Sałasińskiego odbył się w V niedzielę zwykłą, 4 lutego 2024r. podczas Mszy św. o godz. 9:00. 
Nowego proboszcza oficjalnie przywitał i przedstawił dziekan, ks. kan. Mirosław Krupski. Następnie w imieniu Wspólnoty parafialnej Małgorzata i Paweł powitali nowego ks. Proboszcza słowami:

Czcigodny księże proboszczu! Danielu!
W imieniu parafian witamy Cię serdecznie w Neplach. Przyjąłeś powierzone zadania i kolejny etap kapłasńskiej drogi związanej z parafią pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. w Neplach,  a więc z nami wszystkimi. Ufamy, że ster, który przejąłeś jest w mocnych ojcowskich dłoniach, że bezpiecznie będzie nas wiódł do celu, że nie zabraknie Ci wyrozumiałości dla naszych problemów i trosk.

Życzymy z całego serca, abyś odnalazł w naszej wspólnocie ciepło rodzinnego domu, doświadczenie życzliwości, zrozumienia i wsparcia.

Życzymy Ci księże proboszczu wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów, a ze swej strony obiecujemy wsparcie we wszystkich poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej.

Życzymy obfitości darów Ducha Świętego, niech Jezus najwyższy kaptan umacnia Cię i udziela wszelkiego światła w kapłańskiej posłudze. A Maryja Matka kaptanów otacza płaszczem swojej matczynej opieki.
Prowadź nas w wierze ku zbawieniu. Szczęść Boże.

Ks. Proboszcz podziękował za życzliwe, ciepłe przyjęcie oraz prosił o modlitwę

(Visited 431 times, 1 visits today)

Możesz również polubić…