MISJE JUBILEUSZOWE W NEPLACH

  W dniach 11 – 18 listopada w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Neplach  odbywały się jubileuszowe misje ewangelizacyjne. Misje prowadzili oo. Oblaci z Kodnia. o. Marcin Szwarc OMI i o. Jarosław Kedzia OMI. Cała Parafia i wszystkie wioski tj Neple, Krzyczew, Kuzawka i Starzynka przygotowywały się bardzo solidnie. Ks. proboszcz dziękuję za tak liczne zaangażowanie się w te Misje Święte.                                                 W sobotę, 17 listopada do parafii przybyły święte znaki misyjne, kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz relikwie bł. Męczenników Podlaskich z Pratulina. na powitanie wyszła cała parafia z ks Proboszczem na czele. Matkę Bożą witała: służba liturgiczna, młodzież niosąca flagi oraz Druhowie Strażacy z Nepli i z Krzyczewa niosąc zapalone pochodnie i wszyscy mieszkańcy. Na powitanie w bramie kościelnej oddano salwę honorową przez Bractwo Kurkowe zaprzyjaźnione z naszą Parafią. W kościele powitały Dzieci i Młodzież a po nich KS. Proboszcz przedstawił wspólnotę parafialną i zaprosił na mszę św. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. biskup Kazimierz Gurda- ordynariusz diecezji. Podczas Eucharystii pary małżeńskie z naszej parafii odnowiły przysięgę małżeńską, które Ks. Bp. pobłogosławił na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego. 
(Visited 891 times, 1 visits today)

Możesz również polubić…